Akcje i programy
Walczymy z rakiem piersi| Ważne do odwołania wróć

Grupa Polwell funkcjonuje w branży fryzjerskiej już od dwudziestu pięciu lat. Przez te lata przeprowadziliśmy razem wiele nie tylko handlowych projektów, realizując nieustannie naszą misję „Twój partner w codziennej pracy”. Codziennie dajemy naszym Klientom korzyści, które dotyczą najczęściej ich salonów i pracy w nich. Salony fryzjerskie w zdecydowanej większości prowadzą kobiety, ich głównymi klientami też są panie. Dlatego też Grupa Polwell postanowiła już kolejny raz aktywnie włączyć się w działania prowadzone przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki”.


Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” to organizacja pozarządowa działająca na rzecz kobiet po leczeniu raka piersi. Skupia 180 stowarzyszeń w całej Polsce, w których działają kobiety nie tylko walczące z własną chorobą, ale chcące pomóc innym. Federacja jest członkiem międzynarodowych organizacji „Reach to Recovery” oraz Europejskiej Koalicji Pacjentów z Chorobami Nowotworowymi.


W przypadku raka piersi nie ma recepty na to, aby zapobiec chorobie, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Wcześnie wykryty nowotwór może być zupełnie uleczalny. – Zastanawiamy się cały czas, jakie zastosować mechanizmy, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa dotyczącą tej groźnej choroby. Oczywiście ta świadomość jest coraz większa, ale ciągle niewystarczająca. Świadczą o tym statystyki, z których wynika, że tylko 30-40% kobiet korzysta z zaproszeń na bezpłatne badania mammograficzne. Szkoda, że pieniądze przeznaczone na badania profilaktyczne nie są w pełni wykorzystywane – mówi Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.


W świadomości społecznej październik to miesiąc walki z rakiem. Właśnie w tym czasie w wielu miastach odbywają się różne imprezy nagłaśniające konieczność profilaktyki tego nowotworu: marsze Różowej Wstążki, bezpłatne konsultacje lekarskie i badania, pogadanki ze specjalistami i osobami doświadczonymi przez tę chorobę. Jednak ważne jest, aby akcje profilaktyczne i edukacyjne odbywały się przez cały rok. – Sam październik nie wystarczy, aby zmniejszyć liczbę kobiet, które przegrywają walkę z tym nowotworem. Akcja uświadamiająca, że warto się badać, musi trwać przez cały rok. Różowa wstążeczka, która jest już rozpoznawalnym symbolem walki z rakiem piersi, powinna nam towarzyszyć nie tylko w tym miesiącu. Nie krępujmy się jej nosić jako np. elementu biżuterii. Okazuje się, że takie akcenty bardziej trafiają do naszej świadomości niż chociażby poważne artykuły czy billboardy przedstawiające śmiertelne statystyki – zapewnia Krystyna Wechmann.


Już teraz w hurtowniach Grupy Polwell na terenie całego kraju będzie można kupić szczotkę Olivia Garden z limitowanej kolekcji w kolorze symbolizującym walkę z rakiem piersi. Każde 5 zł z jej sprzedaży zostanie przeznaczone na wsparcie Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. Salony, które zakupią te wyjątkowe szczotki otrzymają specjalny certyfikat i zostaną oznaczone różową wstążką – symbolem, który ma przypominać paniom, że warto się badać i dbać o swoje zdrowie.